وقتی صحبت از مکمل‌ها و داروها می‌شود، ما اغلب بین کپسول‌های ژلاتینی و قرص ها قدرت انتخاب داریم. البته کپسول ژلاتینی مزیت های بیشتری دارد.

با این حال، مهم است که تصمیم آگاهانه بگیرید تا بتوانید بیشترین بهره را از محصولات دارویی خود ببرید. این مقاله به نوعی راهنمای خلاصه ای برای مقایسه کردن کپسول های ژلاتینی در مقابل قرص ها است. بدین ترتیب می توانید تعیین کنید که کدام یک برای شما مناسب تر و بهتر هستند.

Capule-2

کپسول های ساده اساسا ظروف استوانه ای کوچکی هستند که روغن ها یا مواد خشک را درون خود نگه می دارند. از محصولات گیاهی ساخته شده و به راحتی حل می شود و مواد را برای جذب در بدن آزاد می کنند.

حتی ممکن است در برخی موارد، بتوان آنها را باز کرد و محتویات آن را به غذا یا نوشیدنی میل کرد. فقط قبل از نجام این کار ابتدا باید با پزشک خود مشورت شود تا اطمینان حاصل شود که این روش تأثیر دارو را از بین نمی برد.

کپسول های ژلاتینی، نوعی کپسول هستند که قسمت بیرونی آن از ژلاتین و آنتی اکسیدان های حیوانی یا گیاهی ساخته شده است و بیشتر شبیه یک پوسته نرم است تا یک ظرف. کپسول ژلاتینی اغلب عمر مفید بیشتری دارند زیرا در برابر اشعه ماوراء بنفش و اکسیداسیون مقاوم هستند.

Capule-3

مزایای کپسول ژلاتینی

یکی از مزایای کپسول ژلاتینی این است که لایه بیرونی از دهان شما در برابر آنچه درون آن است محافظت می کند.

به عبارت دیگر، بخشی از کپسول که زبان شما را لمس می کند، ژلاتین است، بنابراین مواد داخل آن را حتی زمانی که قوی یا تلخ هستند، مزه نمی کنید.

لایه بیرونی پس از بلعیده شدن کپسول حل می شود و از آنجایی که قسمت بیرونی آن ماده نرم‌، بلع آن‌ها اغلب آسان‌تر است. کپسول ژلاتینی به سرعت حل می شوند و اجازه می دهند مواد به سرعت در بدن جذب شوند.

کپسول های ژلاتینی در اندازه های مختلف وجود دارند. اغلب برای بلع راحت تر از اندازه های کوچک تر استفاده می شود. البته ابن بسته به نوع دارو و میران مورد استفاده مواد آن دارد.

برتری کپسول ژلاتینی در مقابل قرص

اکنون سؤال مهم این است که وقتی صحبت از کپسول های ژلاتینی در مقابل قرص ها می شود، کدام یک برنده مقایسه است؟

به طور کلی، بدن شما از دوز مناسب کپسول ژلاتینی بیشتر از قرص ها سود می برد. به این دلیل که مواد مایع راحت تر و سریع تر جذب بدن می شوند.

اگرچه یک قرص ممکن است حاوی مواد غلیظ تری باشد، اما ممکن است به طور متناقض تجزیه شود و به سطح کارایی مورد نظر نرسد.

Capule-4

به علاوه، یک قرص به زمان بیشتری برای تجزیه در بدن شما و رسیدن به نقطه اثر نیاز دارد. از طرف دیگر کپسول های ژلاتینی به صورت امولسیون شده یا خمیری هستند و می توانند در عرض چند دقیقه اثر گذاری خود را داشته باشند.

فناوری کپسول ژلاتینی

برای اطلاعات بیشتر درباره مزایای کپسول های ژلاتینی با مجموعه IRCAPSULE تماس بگیرید تا ضمن ارائه مشاوره رایگان توسط کارشناسان ما، بتوانیم به شما کمک کنیم محصولی عالی را مطابق با نیازهای منحصر به ‌فرد خود داشته باشید.

با افتخار در کنار مشتریان خود هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *